2 Nisan 2015 Perşembe

oradan buradan

finallerine çalışması gerektiği halde ders çalışmak haricinde her şeyi yapan öğrenci gibiyim. yazmam gereken sinema yazısı ödevim, bir edebiyat dergisi için kitap tahlil yazısı, okunması gereken  260 küsur yazılı kağıdı, değerlendirilmesi beklenen 80 kişilik performans notları, okunup bitirilmesi gereken kitaplar listesi (kitaplar masamın üstünde dağ gibi yığılıyor, her birinden parça parça okuyorum), ilgilenilmesi acil öğrenciler, izlenilecek filmler (listede şimdilik 21 film adı geçiyor, her gün bir yenisi ekleniyor). bazen yoğunluk beni daha da çalışkan, hamarat hale getirirken bazen tam tersi bir duruma da itebiliyor.

aha bu da fotoğrafı okuduğum kitap listesinin.

neyse, ahval-i şeraiti fazla uzatmadan sadede gelelim. ben size güzel şarkılar dinletmeye geldim. haftanın şarkıları bugün sizler için geliyor. önce çocukluğumuzun şarkılarından bir bukle gelecek. 90'larda çocuk olanlar el kaldırsın. hatırladınız değil mi bu şarkıları?
şimdi sırada fransızca bir şarkı var. biraz ağır bir parça ama sesi çok güzel bu sanatçının. bir kere dinlemek yetiyor haftada:)) fazlası zarar ziyan.
veee.... son parça... ama ne parça... sözsüz lakin ne çok şey anlatıyor bu müzik. defalarca dinliyorum. hiç bıkmıyorum desem abartmış olmam. akordeona bayılıyorum. piyanoyla da çok yakışmış. tamam sustum, sizi müzikle baş başa bırakıyorum.
başka bir can sıkıntısında görüşmek dileğiyle...  

2 yorum:

coskunsel dedi ki...

Off gerçekten işin çok zor..Kolaylıklar dilerim;)
Bu parçalar o kadar zihnime kazınmış ki , hepsine eşlik ettim.Eskiler bambaşkaydı

e-vren ;) dedi ki...

Indila'nın şarkısını çıktığı günler ne çok dinlerdim. O kadar çok dinlemişim ki artık dinleyesim gelmiyor ama bir remixi var; o hâlâ hoşuma gidiyor. Telefonun ekranından tam okuyamadım ama kitaplarının arasından sadece 1 tanesini okudum. O da alttan ikinci kitap ;)

Adem ile Havva

“Merhaba.” dedi kadın. Sesi yorgundu. Sair zamanlara göre daha boğuk ve zoraki çıkmıştı. Odadakiler kafa salladılar. Aralarında tar...