14 Temmuz 2013 Pazar

Mutluluk küçük şeylerde saklıdır


yabancısı olduğunuz o kahkaha sizdendi.

günler, aylar sonra işittiğiniz içindi bu yabancılık hissi.

varsın garip gelsin, yeniden kahkaha atabilmenin güzelliğine yoğunlaşalım biz.

sebebine...

tabi ki bir eğlence malzemesi olmalı bunun için. 

herkesin kendine özgü yöntemleri vardır. benim kullandığım yollardan biri çikolata, muz yemektir. ikincisi film izlemek, üçüncüsü blog okumak, dördüncüsü kendime hobi cinsinden yeni uğraşlar edinmektir. 

bu sıralar ikinci şık üzerinde yoğunlaştım. kafamı boşaltmak, dinlenmek istiyorum. ve bir dizi bana bu noktada epeyce yardımcı oldu."Reply 1997 / 2012" 

bir kore dizisi. türü romantik komedi. ancak farklı bir tadı var, japon yapımlarına benziyor. entrika, hırs, kıskançlık yok. liseli gençlerin birbirleriyle, aileleriyle ve hayatla olan mücadeleleri anlatılıyor. dostluk, arkadaşlık, ilk aşklar, hüzünler, neşeler... bu tür diziler hoşuma gidiyor. yine benzer konuya sahip olan Nobuta wo produce, Puropozu dai sakusen, Hanamizuki ve Tatta hitotsu no koi de severek izlediğim, etkilendiğim diziler olmuştu.

mutluluk küçük şeylerde saklıdır, bir dizinin komik bir karesinde; dinlediğin şarkının seni alıp götürdüğü yerde; nemin yapış yapış olduğu anda ferahlatan rüzgarda; gökyüzüne toplanan bulutlarda; tam zamanında yetiştiğin terminal otobüsünde; muhabbet kuşunun sabahları zorla uyandıran ötüşünde; sınavları bitirmenin dayanılmaz hafifliğinde. ve dahası binlercesiyle...

saydığım her bir dizi vakti çok olanlara ve keyifli zamanlar geçirmek isteyenlere şiddetle tavsiye edilir.

izleyin güzelleşin;) 
4 yorum:

Mia Wallace dedi ki...

ben zaten kore dizilerini çok seviyoruum :) ay bayaa uzun sürmüş bu dizi :)

Kumbaramdaki Kelimeler dedi ki...

yoo Mia, başla, çabucak bitiyorr;)

hayalotobusu meral dedi ki...

bu diziyi öneren çok olmuştu, şimdi listenin yukarılarına taşındı :)

Kumbaramdaki Kelimeler dedi ki...

öyleyse uygun bir zamanda izlemelisin.

Adem ile Havva

“Merhaba.” dedi kadın. Sesi yorgundu. Sair zamanlara göre daha boğuk ve zoraki çıkmıştı. Odadakiler kafa salladılar. Aralarında tar...