18 Temmuz 2011 Pazartesi

Son günlerFatih'ten, İstanbul'dan ayrıldığımda en çok neyi özleyeceğimi düşünüyorum geri dönüş günü aheste adımlarla yaklaştıkça.
sanırım, canım sıkıldıkça kendimi Süleymaniye Camiine atıp bir köşede Rabbimle sohbet ettiğim lahzaları, bir fırsatını bulup Şehzadebaşı Camiinde soluklandığım anları hasretle anacağım.
Ağa Kapısında dostlarla buluşup hayatımızı masaya yatırdığımız, hayallerimizi konuştuğumuz, kendimize yeni hedefler belirlediğimiz zamanları düşüneceğim; Yalova'da sahil kenarında deniz kokularının buram buram Haliç'i hatırlattığı bir vakitte...
akıp giden anı bakileştirmek arzusuyla çektiğim fotoğraf kareleri bir bir canlanıp Fatih'i anımsatırken bana, aslında bu mübarek beldenin Bursa'ya ne kadar da benzediğini farkedip mutlu olacağım.bir şehirde başka şehirden izler bulmanın keyfiyle yudumlayacağım hayatı.
ve hayat çarçabuk adımlarla süratle ilerlerken mütebaki ömrüme bakıp hayaller kurmaya devam edeceğim.
ah! ne hayalperest bir kızım ben; uslanması mümkün olmayan.

5 yorum:

Delibu! dedi ki...

Hayal kurmak güzel şey, hele hayr'ın hayaliyse kurulan.. Hayal kurmaktan vazgeçme bence.
Ve ağa kapısı hoştur :)
sevgiyle..

hemera-nyks dedi ki...

hayal kurmak güzeldir :)
-
hemera

miwako dedi ki...

hayalperest olmak değil hayal kurmamaktır kötü olan bence sevdiğimiz şeyleride özlemek iyi geliyor bazen daha çok kıymeti biliniyor ve geri dönüş herzaman daha sevinçli oluyor:)

KuMbaRaMdaKi KeLiMeLeR dedi ki...

eda, hemera ve miwako hayal noktasındaki tespitleriniz oldukça dikkat çekici. bu yazıya bu açıdan bakılması çok hoşuma gitti. teşekkür ederim;)

gökhan yılmaz dedi ki...

Şehirde bırakılan izler vardır. Her yolcu bir şeyler alır ve bir şeyler bırakır İstanbul'a. Yolcuların duaları vardır makbul olan. İstanbul işte o mubarek duaların şehridir. Bakılan her yerde bir iz kalır yolcudan, bir dua kalır yeniden buluşabilmek adına. Hayal kurmakla başlar her şey ve hayaller bir sonraki buluşmalara saklar kendini. Yolculuk hayallerin peşinden yeniden gitmektir. Çünkü ancak hayalperset olanlar bu şehirle yeniden buluşur...

Adem ile Havva

“Merhaba.” dedi kadın. Sesi yorgundu. Sair zamanlara göre daha boğuk ve zoraki çıkmıştı. Odadakiler kafa salladılar. Aralarında tar...