26 Nisan 2011 Salı

Hala Uslanmam

gel hadi, oturma, gezmeye devam ediyoruz deseniz, diş fırçamı attığım çantamı ve tabi ki fotoğraf makinemi de koluma takıp kaldığım yerden devam ederim gezginliğime...
*
Risale-i Nur Gençlik Kongresi masa çalışmaları için İstanbuldaydım. tanışma toplantısı için yaklaşık 60 kadar kişi ile birlikte olduğum bu toplantının en zevkli yanı önceden tanıdıklarını görebilmek, hoş sohbetler etmek ve ülkenin dört bir yanından gelen yeni insanları tanımaktı. ha bir de kendimi tanıtan her ifadeden sonra karşımdakinin "biliyorum sizi" ibaresi de pek tuhaftı. alışamadım, alışamayacağım da...
*
kongre deklarasyonun halka sunulacağı Risale-i Nur Gençlik Şöleni 15 Mayısta Konya'da Mevlana Kültür Merkezinde olacak. sizlerin özellikle konya'da ve civar illerinde oturanların gitmesini tavsiye ederim.
*
İstanbul'a yolumuz düşmüş bi kere... avrupa yakası anadolu yakası derken arşınlamadığım toprak kalmadı. hayali gezimizin bazı kısımlarına birkaç fotoğraf eşliğinde sizleri de çıkaralım.
*
ilk kare Fatih Camiinden geliyor. malumunuz restoreye alınan camii bayadır bu şekilde. oldukça dar bir alan kalmış kullanıma müsait.


ikinci kare yıldız parkından gelsin...gelin ve damat sanki cennetin içinden geçiyor gibi...


üçüncü kare beşiktaş'tan insan manzaraları olsun.İstanbul'u yine turistler işgal etmiş. onları gördükçe evliya çelebilik damarım kabardıkça kabardı.


*
dördüncü kare emirgandan genel bir manzara. çokça tefekkür etmek gerek bu güzellikleri gördükçe.


son kare de güzel bir lale fotoğrafı olsun. çok seviyorum bu çiçekleri ya. o kadar kıymetli bir çiçek ki, sadece birkaç haftalık bir ömre sahip. zaten herşey muvakkat, geçici de bu kadar çabuk geçip gitmesi daha bir gözümüze mi sokuyor ne faniliği...


6 yorum:

Zeynepkarakaya dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
KuMbaRaMdaKi KeLiMeLeR dedi ki...

o kendini biliyor:)) uzaklardan birisi..hem sen kimsin ya? fake ad gb duruyorsun?:D

Latife dedi ki...

Allah ne kadar güzel yaratmiş laleler... bu kadar incecik... O Tek Yarataci...SubhanAllah!

KuMbaRaMdaKi KeLiMeLeR dedi ki...

Evet Latifeciğim, her biri bir sanat eseri. Rabbimizin bize sunduğu hediyeler. inşallah kıymetini anlayanlardan oluruz.

Berre dedi ki...

Gittikce icime kapandigimi fark ediyordum su gunlerde, senin de benim tam aksi yonumde ilerledigini fark ettim, imrendim.

KuMbaRaMdaKi KeLiMeLeR dedi ki...

kuzum, bence şu anki durumun psikolojisi seni bu hale sokuyor.alışma evresi geçtikten sonra doludizgin hayatına devam edeceksin inş.duamdasın hep.bilesin.

Adem ile Havva

“Merhaba.” dedi kadın. Sesi yorgundu. Sair zamanlara göre daha boğuk ve zoraki çıkmıştı. Odadakiler kafa salladılar. Aralarında tar...